Doručení za 59 Kč se Zásilkovnou. Doprava zdarma od 999 .

Batohy

Vybavte se praktickým doplňkem vhodným pro komfortní přenášení nejenom sportovních potřeb! Sportovní batohy jsou perfektním pomocníkem pro běžné nošení i na túry do hor. Ideální sportovní batoh je takový, který takřka necítíte na zádech. 

Sportovní batohy jsou k dostání v několika různých druzích. Dámské batohy jsou obvykle menší a designově uzpůsobené něžnému pohlaví. Pánské batohy mají větší proporce a obvykle také střídmější design. Dětské batohy mají samozřejmě specifický vzhled, menší objem než sportovní batohy pro dospělé a často se využívají jako školní batohy.

Co se týče účelu, lze sportovní batohy rozdělit do několika hlavních kategorií. Cyklistické batohy jsou velice lehké, mají úzké bederní popruhy a hodně odvětrávaná záda. Některé cyklistické batohy mají také integrovaný držák na helmu, popřípadě oka k jejímu připevnění. Často mají batohy na kolo také pláštěnku. Samozřejmostí jsou reflexní prvky. 

Batohy na turistiku bývají vybavené bederním a prsním pásem, které vyrovnávají zátěž. Měly by být především pohodlné, protože s vámi budou absolvovat někdy i dlouhé výšlapy, takže by pro vás neměly být příliš velkou zátěží. Objem by měl být optimálně velký danému treku. Zejména při dlouhých výšlapech je velice důležité správně zvolit a nastavit zádový systém. Některé trekové batohy mají zádové panely uzpůsobené zvlášť mužům a zvlášť ženám. 

Sportovní batohy pro zimní sporty jsou vhodné například pro snowboarding, lyžování, freeride nebo skialpinismus. Jsou specifické tím, že mají popruhy pro připevnění lyží, helmy, snowboardu a jiného příslušenství. Batohy mají také speciálně tvarovaný zádový panel uzpůsobený specifickému pohybu. 

V nabídce Sporturia.cz najdete především batohy Trespass, Regatta, Under Armour a batohy 4F.  Značka Under Armour vyrábí sportovní batohy z odolného materiálu s technologií Storm1, která ochrání vaše věci před nepříznivým počasím. Dno bývá z extra odolného materiálu proti prodření. V batozích najdete také množství kapes, například kapsu na notebook nebo na boty. Ramenní popruhy se vyrábí z prodyšného materiálu HeatGear, který velice dobře odvádí pot a udrží vás v suchu. Velmi kvalitní a designově zajímavé jsou též batohy 4F, které v naší nabídce také najdete.